Przewaga domu prywatnego nad mieszkaniem

Mieszkanie w domu prywatnym ma wiele zalet i przewagę nad mieszkaniami. Jest to jednak okupione pewnymi niedogodnościami, których z kolei osoby pomieszkujące w blokach nigdy nie uświadczą. Dlatego wybór pomiędzy domem prywatnym a mieszkaniem nie jest wcale taki prosty. Na korzyść tego pierwszego przemawia chociażby fakt, że są one z reguły znacznie większe i przestronniejsze. Trudno jest znaleźć dom, który będzie mniejszy niż 80 metrów kwadratowych, a mieszkania zwykle tyle nie osiągają (za wyjątkiem niezwykle drogich apartamentów). Dodatkowo mamy do dyspozycji jeszcze ogród, który przecież może mieć nawet kilka arów. Jest to całkiem spora powierzchnia, którą możemy dowolnie aranżować i dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Z tą wielkością wiąże się jednak jedna z najważniejszych wad takiego rozwiązania, a mianowicie konieczność zarządzania i pielęgnacji. Będziemy musieli włożyć dużo pracy w to, aby wszystko wyglądało idealnie i to najpewniej kosztem swojego wolnego czasu.

Osiedla mieszkaniowe

Przy domu prywatnym jest wiele takich prac, których osoby mieszkające na osiedlach nie będą doświadczali. Tamte tereny zarządzane są przez spółdzielnie mieszkaniowe lub wspólnoty i do pewnych prac zatrudniane są osoby z firm zewnętrznych. Posiadając własny dom wszystkim będziemy musieli zajmować się samodzielnie. Dlatego będziemy musieli posiadać też składzik z narzędziami i to przeróżnymi! Nigdy nie będziemy wiedzieli co się nam przyda w danym momencie. Dlatego zwykle są to elektronarzędzia, łopaty, szpadle, kilof, łańcuch gospodarczy D1, wiadra itd. Jeżeli dojdzie do jakiejś sytuacji niecierpiącej zwłoki to będziemy musieli zakasać rękawy i wykonać to samodzielnie.

Mieszkania pozbawione są zalet domów prywatnych (sxc.hu)

Mieszkania pozbawione są zalet domów prywatnych (sxc.hu)

Prywatność

Kolejną z zalet domów jest prywatność. Znajdujemy się z reguły w dość sporej odległości od sąsiadów, co pozwala nam chociażby na zachowanie pewnej intymności. Mieszkając w blokach mamy z tym pewien problem, bo z każdej strony ktoś mieszka i niestety wszystko jest słychać – głośniejsze rozmowy itd. To wszystko jest dość kłopotliwe, ponieważ musimy się pilnować, ab zachować niektóre rzeczy tylko dla siebie – w taki sposób, aby inne osoby nie wiedziały o nas wszystkiego. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które mają dzieci, które niekiedy potrzebują się wyszaleć i wyładować swoją energię. Niestety może przeszkadzać to innym osobą mieszkającym w bloku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Related Post

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *